Kółka meblowe – jest z czego wybierać!

Mogą mieć od trzech do nawet kilkunastu centymetrów średnicy – ale zawsze unoszą ogromny ciężar odpowiedzialności, która wiąże się z dbaniem o nasze domowe albo biurowe sprzęty. Kółka meblowe, bo o nich mowa, potrafią zaskakiwać swoimi możliwościami. Zależnie od własnych gabarytów, udźwigną i przewiozą sprzęt ważący od 20 do nawet 80 kilogramów. Tym sposobem sami możemy zapomnieć o tym, ile ważą meble, z których na co dzień korzystamy – bo żeby je przesunąć, musimy użyć minimum własnej siły, po prostu popychając mobilny sprzęt.

Kółka meblowe – mali bohaterowie

Kółka dostosowane do unowocześniania mebli są wydzielane w asortymentach poszczególnych firm – nie tylko dlatego, że w ten sposób łatwiej naprowadzić gościa witryny na odpowiedni trop, ale również z uwagi na to, że jest to naprawdę duża i zróżnicowana kategoria. W tym zbiorze znajdują się między innymi najmniejsze koła, jakie w ogóle konstruują producenci – ale wszystkie są równie pieczołowicie dopracowane, jak modele z innych zakładek producenckich katalogów.

Kółka meblowe mogą wyglądać bardzo różnie – mogą przypominać klasyczne kółka, o dość wąskiej powierzchni tocznej, ale mogą też przybierać kształty bardziej zbliżone do rolek. Im szersza bieżnia, tym oczywiście mniejsza zwrotność, ale też większa wytrzymałość na obciążenia. Ci, którzy szukają modeli zwrotnych, gotowych zmieniać kierunek jazdy w niemal dowolnym momencie, powinni rozglądać się za kółkami w obudowach skrętnych. Z kolei ci, którym zależy na tym, żeby kółko łatwo było wprawić w ruch, powinni szukać modeli wzbogaconych o łożyska kulkowe.

O ciężar samych kółek meblowych nie trzeba się dodatkowo martwić – ponieważ ten typ zawsze jest produkowany z lekkich tworzyw sztucznych, na przykład poliamidu. Inne zalety tego syntetyku to między innymi wysoka wytrzymałość na uderzenia, wstrząsy, a nawet korozję – a to sprawia, że można na dłuższy czas przyzwyczaić się do małych pomocników. Modele, które są wykończone gumową bieżnią, poruszają się jeszcze pewniej i płynniej, a przy tym nie zagrażają też posadzkom – ponieważ nie pozostawiają żadnych śladów na podłożu.

Ogromny wybór, jaki leży przed poszukiwaczami kółek meblowych, sprawia że bez większego problemu znajdą oni modele najlepiej odpowiadające ich potrzebom i oczekiwaniom. Coś dla siebie znajdą tu zarówno ci, którzy potrzebują nowych części dla domowych sprzętów, jak i ci, którym szwankują meble biurowe – nie tylko w domowym biurze, ale i w miejscu pracy. W internetowych katalogach konkretne modele są wyczerpująco opisane – żeby łatwiej było podjąć własne decyzje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>