Jak doprowadzić namiot do czystości?

Chociaż większość namiotów, które można kupić on-line są mocne i trwałe, to wcale nie musi oznaczać, że są one wolne od zabrudzeń. Za każdym razem gdy ustawiamy namiot zabaw dla dziecka, zawsze może zostać pokryty kurzem i plamami; a kiedy jest ustawiony na zewnątrz, jest jeszcze bardziej prawdopodobne, że będzie w błocie, zwłaszcza jeśli istnieje szansa niekorzystnych warunków pogodowych.

Trzeba zawsze czyścić namiot przed złożeniem go i umieszczenie go wewnątrz pokrowca. Najlepszym sposobem czyszczenia namiotu jest ten, gdy jest on w pozycji stojącej, ponieważ będzie to trudniejsze do czyszczenia i trudniejsze do wyschnięcia, gdy zostanie już zwinięty.

pexels-photo-67440

Większość namiotów można też zabezpieczyć specjalnymi substancjami chemicznymi w celu uczynienia ich wodoodpornymi, odpornymi na plamy, a także odpornymi na pleśń. Dlatego nie jest wcale konieczne lub wskazane, aby je myć. Mycie namiotu może go zniszczyć i pogarsza jego wodoodporne wykończenie. Jeśli namiot jest po prostu zakurzony i brudny od zwykłego użytku wewnątrz pomieszczeń, najlepszym sposobem, aby go oczyścić jest użycie suchej szmatki. Wystarczy też wytrzepać namiot na zewnątrz i usunąć tyle brudu, ile możesz. Użyć niewielkiej szmatki w celu usunięcia pozostałych zanieczyszczeń.


Jeśli jest
jakaś porządniejsza plama na namiocie do zabaw wskazane jest, aby postawić na głębsze czyszczenie. Wybierz środek czyszczący, który nie zawiera detergentów, a jeśli to możliwe, korzystaj z tego, który jest przeznaczony specjalnie do czyszczenia namiotów i materiałów im podobnych. Wymieszać z wodą w ilości podanej na butelce.


Detergent do mycia namiotów nie jest wskazany, ponieważ te chemikalia mogą usunąć warstwę specjalnych powłok. Pamiętaj, aby wysuszyć go całkowicie przed zapakowaniem.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>