Jak doprowadzić namiot do czystości?

Chociaż większość namiotów, które można kupić on-line są mocne i trwałe, to wcale nie musi oznaczać, że są one wolne od zabrudzeń. Za każdym razem gdy ustawiamy namiot zabaw dla dziecka, zawsze może zostać pokryty kurzem i plamami; a kiedy jest ustawiony na zewnątrz, jest jeszcze bardziej prawdopodobne, że będzie w błocie, zwłaszcza jeśli istnieje szansa niekorzystnych warunków pogodowych.

Trzeba zawsze czyścić namiot przed złożeniem go i umieszczenie go wewnątrz pokrowca. Najlepszym sposobem czyszczenia namiotu jest ten, gdy jest on w pozycji stojącej, ponieważ będzie to trudniejsze do czyszczenia i trudniejsze do wyschnięcia, gdy zostanie już zwinięty.

pexels-photo-67440

Większość namiotów można też zabezpieczyć specjalnymi substancjami chemicznymi w celu uczynienia ich wodoodpornymi, odpornymi na plamy, a także odpornymi na pleśń. Dlatego nie jest wcale konieczne lub wskazane, aby je myć. Mycie namiotu może go zniszczyć i pogarsza jego wodoodporne wykończenie. Jeśli namiot jest po prostu zakurzony i brudny od zwykłego użytku wewnątrz pomieszczeń, najlepszym sposobem, aby go oczyścić jest użycie suchej szmatki. Wystarczy też wytrzepać namiot na zewnątrz i usunąć tyle brudu, ile możesz. Użyć niewielkiej szmatki w celu usunięcia pozostałych zanieczyszczeń.


Jeśli jest
jakaś porządniejsza plama na namiocie do zabaw wskazane jest, aby postawić na głębsze czyszczenie. Wybierz środek czyszczący, który nie zawiera detergentów, a jeśli to możliwe, korzystaj z tego, który jest przeznaczony specjalnie do czyszczenia namiotów i materiałów im podobnych. Wymieszać z wodą w ilości podanej na butelce.


Detergent do mycia namiotów nie jest wskazany, ponieważ te chemikalia mogą usunąć warstwę specjalnych powłok. Pamiętaj, aby wysuszyć go całkowicie przed zapakowaniem.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>