Hurtownia herbaty – co właściwie sprowadza?

Czasy, gdy słowo „herbata” kojarzyło się wyłącznie z liśćmi dającymi bardzo ciemny napar, już dawno minęły. Teraz świat herbat mieni się całą paletą kolorów – i pachnie nie tylko charakterystycznym aromatem parzonych liści, ale też przeróżnymi dodatkami, które ubogacają napój na przykład o dodatki różnych owoców. Świat herbat jest na tyle bogaty i zróżnicowany, że konkretna hurtownia może spokojnie wyspecjalizować się właśnie w tej kategorii produktów. Z czasem może stać się znana w branży jako pewne źródło konkretnych artykułów – a to może przełożyć się na regularne i pewne kontakty handlowe.

Hurtownia herbaty jest pełna delikatnych aromatów

Oczywiście najpełniejszy zapach daje już ta herbata, którą zalano wrzątkiem – ale również susz przechowywany w opakowaniach może roztaczać wokół siebie przyjemny, subtelny aromat. Hurtownia herbaty może być bardzo przyjemnym miejscem – a dla koneserów tego napoju – wręcz spełnieniem marzeń. Taka firma może zaopatrywać zarówno sklepy, jak i herbaciarnie, a że herbata jest bardzo popularnym naparem, zbyt na nią zawsze powinien być.

Co więc musi się pomieścić w pojemnej hali hurtowni? Zarówno pudełka z suszonymi liśćmi, jak też herbatki przygotowane do ekspresowego przygotowania, czyli liście zapakowane w torebki albo piramidki. Poza tym, zależnie od każdego producenta, mogą to być klasyczne opakowania herbat, jak też specjalne zestawy – szykowane jako pomysły na wyjątkowe prezenty albo świąteczne pakiety. Hurtownia herbaty musi być przygotowana na przechowywanie tekturowych pudełek różnych rozmiarów i kształtów, jak też równie różnorodnych puszek.

A co może być wewnątrz wszystkich tych opakowań? Wszystkie gatunki herbat, jakie są sprowadzane z zagranicy, najczęściej z południowo-wschodniej Azji. Ta lista zaczyna się na czarnej herbacie, która dotąd jest przez wielu uważana za standardowy gatunek. Ale raźno dotrzymują jej kroku herbaty zielone i białe, mające bardzo szeroką rzeszę sympatyków, ze względu na swoje specyficzne, prozdrowotne właściwości. To także herbaty czerwone, słynące z wyjątkowo cierpkiego smaku. Razem z herbatami sprowadza się także susz z afrykańskiego czerwonokrzewu, który teoretycznie nie zalicza się do herbat, ale daje się znaleźć na tych samych półkach. Oczywiście w ramach każdego gatunku herbaty pojawia się wiele odmian. Miłośnicy czarnej herbaty mogą preferować typ Earl Grey z bergamotkowym aromatem, z kolei herbaty zielone i białe bardzo często są wzbogacane o wyciągi z owoców, które rozwijają podstawowy smak. Hurtownik musi więc mieć naprawdę sporo miejsca w swojej hali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>