Jak wyczyścić zegarek z gumowym paskiem?

Dzisiaj krótka, ale bardzo przydatna porada odnośnie czyszczenia silikonowego bądź gumowego paska zegarka. Jest ona o tyle bardziej istotna, że z racji noszenia zegarka na nadgarstku wiemy, że jest on dość podatny na zabrudzenia wszelkiego typu. Co więcej, gumowy bądź silikonowy pasek mają zwykle zegarki typu sportowego – a w trakcie aktywności fizycznej jak wiadomo mamy jeszcze więcej okazji do naruszenia czystości tego elementu zegarka. Wyodrębniamy w tym wpisie czyszczenie paska silikonowego jako osobny temat, z racji tego że każdy pasek zegarka jest czyszczony nieco inaczej – oczywiście, jeśli mówimy o tych wykonanych z różnych materiałów.

zegarek damski

Jak zatem wyczyścić zegarek z gumowym paskiem?

Całe szczęście jest to procedura, którą każdy z nas może bezpiecznie zrealizować w domowych warunkach. Jeśli masz do czynienia z zabrudzeniami typu lekkiego – czyszczenie będzie łatwe, szybkie, a nawet przyjemne. Wszystko, czego ci potrzeba to zwyczajna woda z płynem albo nawet szampon. Nieco inaczej jest w przypadku mocniejszych zabrudzeń – wtedy może się już przydać specyfik zrobiony z pasty i proszku do prania, z dodatkiem wody. Raczej na pewno pomoże, ale uwaga – jeśli masz do czynienia z paskiem kolorowym stosuj tę metodę tylko w ostateczności i bardzo ostrożnie, bowiem sposób ten może spowodować odbarwienia. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>