Sklep z bakaliami – na co zwrócić uwagę przy wyborze hurtowni?

Orzechy i suszone owoce są świetnym dodatkiem, wykorzystywanym najczęściej do przygotowania dań świątecznych. Stosuje się je do przygotowania potraw takich jak makówki, zupa migdałowa, czy też susz owocowy. Bez tych smakowitych składników trudno wyobrazić sobie Wigilię. O bakaliach warto pamiętać również na co dzień, bowiem zawierają mnóstwo cennych dla zdrowia składników. Można dodawać je do ciast czy też pożywnej owsianki, która doda nam energii i pobudzi umysł do działania, a także spożywać je w formie przekąski – w szkole, na studiach lub w pracy.

Sklep z bakaliami – na co zwrócić uwagę podczas wyboru hurtowni?

Bakalie są tak popularnym i uniwersalnym produktem, że warto zaopatrzyć w nie przynajmniej jedną sklepową półkę – studenci czy osoby pracujące z pewnością docenią dostępność takiego rodzaju produktów. Najbardziej popularne bakalie, których nie może zabraknąć w Twoim sklepie to: orzechy (nerkowca, brazylijskie, laskowe, włoskie, pistacjowe), rodzynki, migdały, pestki dyni, słonecznik (łuskany i niełuskany), żurawina, mak czy też wiórki kokosowe. Idealnie, jeśli zadbasz także o to, by na regale znalazły się chipsy bananowe, które jak najbardziej można zaliczyć do bakalii – są one świetnym zamiennikiem tradycyjnych, niezdrowych chipsów. Zasada jest jedna – wszystkie produkty muszą być świeże i wysokiej jakości, dlatego najistotniejszy dla handlowca jest wybór odpowiedniej hurtowni, z którą nawiąże współpracę!

Jest wiele kwestii, które należy wziąć pod uwagę podczas poszukiwań hurtowni dostarczającej produkty na sklepowe półki. Jednymi z ważniejszych jest sposób przechowywania bakalii w magazynie oraz ich zabezpieczenie podczas transportu. Przechowywanie orzechów i innych towarów w odpowiednich warunkach, ma wpływ na ich jakość, a także – zdrowie konsumentów. Produkty przechowywane w wilgotnym miejscu, szybko mogą spleśnieć, a klienta, który zakupiłby niezdatny do spożycia produkt, możesz bezpowrotnie stracić.

Idealne warunki przechowywania bakalii nie mogą jednak wykluczać możliwości reklamacji dostarczonych produktów. Zapoznaj się z zasadami hurtowni, z którą planujesz nawiązać współpracę, oraz dowiedz się w jaki sposób przyjmowane i obsługiwane są reklamacje oraz jak przebiega zwrot produktów po upływie terminów ważności.

Kolejną kwestią, na którą nie możesz przymykać oka, jest terminowa dostawa wszystkich produktów – w szczególności w okresie świątecznym. Zawczasu dopytaj hurtownika, jak przebiega cały proces od czasu złożenia zamówienia do dostarczenia przez firmę produktów, jak długi jest czas oczekiwania na dostawę i czy zawsze wszystkie produkty zostają dostarczone czy zdarza się, że jakiegoś towaru może zabraknąć. Korzystaj tylko z usług niezawodnych hurtowi.

Następną rzeczą, którą warto się zainteresować jest sprawdzenie asortymentu produktowego wybranej hurtowni. Świetnie, jeśli zaopatrzysz sklepowe półki w produkty o zróżnicowanych cenach tak, aby każdy klient miał wybór. Sprawdź, czy dostępne są produkty najbardziej znanych i cenionych firm. Dobrze, jeśli po prostu jakieś mniej znane produkty wypróbujesz sam – jest to chyba najlepszy sposób na zapoznanie się z tym, czy hurtownia bakalii  będąca na celowniku, warta jest Twojej uwagi. Przejrzyj gazetki produktowe, porównaj ceny pomiędzy hurtowniami i wybierz tę firmę, która nie zawyża cen i chętnie wprowadza promocje, obniżki cen czy gwarantuje darmową dostawę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>