Jak i czym wyczyścić kask w środku?

Każdy kask sportowy wymaga okresowej konserwacji. O ile pamiętamy zazwyczaj o czyszczeniu jego zewnętrznej części, tak o wnętrzu kasku myślimy bardzo rzadko. Jednak to właśnie na tym obszarze gromadzi się najwięcej zanieczyszczeń i bakterii.

Podczas jazdy na rowerze, rolkach czy nartach skóra naszej głowy bardzo intensywnie się poci. Wilgoć tworzy się nawet wtedy, gdy kask posiada wentylację. Im częściej go używamy, tym szybciej zanieczyszczenia gromadzą się na jego powierzchni. Choć często ich nie widać, po jakimś czasie może pojawić się nieprzyjemny zapach, który znacząco obniża komfort użytkowania kasku.

Aby zapobiec jego powstawaniu, dobrze jest poddawać kask regularnemu czyszczeniu. O tym, jak często powinno się ono odbywać, decyduje częstotliwość z jaką kask jest przez nas używany.

Kaski dla dzieci czyścimy za pomocą delikatnej szczoteczki. Wystarczy, że użyjemy do tego wody z mydłem. Niektórzy producenci kasków proponują również specjalne pianki do czyszczenia. Po dokładnym oczyszczeniu, należy przetrzeć kask szczoteczką zamoczoną w czystej wodzie. Pozwoli to na usunięcie drobinek mydła z wyściółki umieszczonej w kasku. Następnie kask musimy solidnie wysuszyć. Zanim środek kasku całkowicie wyschnie, minie sporo czasu. Nie warto zatem czyścić kasku tuż przed samym jego użyciem. Nieodpowiednio wysuszony kask połączony z potem powstałym podczas jazdy bardzo szybko przesiąknie bowiem nieprzyjemnym zapachem. Kask należy więc czyścić zaraz po zakończeniu jazdy lub kilka dni przed jego ponownym użyciem.

Pamiętajmy również, by kasku nie suszyć w pobliżu sztucznych źródeł ciepła. Zapewnienie mu swobodnego przewiewu powietrza w zupełności powinno wystarczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>