Jak wyczyścić czepek?

Istnieje wiele metod czyszczenia odzieży służącej nam na basenie. Warto chronić te rzeczy, aby przede wszystkim uniknąć infekcji lub przykrego zapachu. Istnieje kilka sposobów, które ułatwią konserwację i okresowe odświeżanie czepków. Jednym z nich jest bez wątpienia mieszanka z sody oczyszczonej.

Saszetkę z tym produktem spożywczym możemy kupić w prawie każdym sklepie, wystarczy połączyć sodę oczyszczoną z wodą w stosunku jeden do jednego, w zależności od ilości potrzebnej mieszanki.  Z reguły łączy się trzy łyżki stołowe sody z trzema łyżkami wody. Taką substancję należy wmasować w czepek i pozostawić na minimum trzy godziny, następnie obficie spłukać zimną wodą. Warto wspomnieć , że soda oczyszczona ma właściwości antybakteryjne dlatego idealnie poradzi sobie z drobnoustrojami i bakteriami.

Kolejnym sposobem jest kąpiel w occie. Zapobiega ona zabrudzeniom, czyści te, które wystąpiły oraz hamuje rozwój infekcji grzybiczych. Czepek kąpielowy powinien być dokładnie myty po każdej wizycie na pływalni ze względu na obecny w wodzie chlor. Regularna higiena i czyszczenie go odrobiną wody z płynem do mycia naczyń z pewnością nie przysporzy nam problemów, a zapewni świeżość i czystość. Ponad to Kiedy umyjemy czepek możemy także zatroszczyć się o to aby był on bardziej śliski, dlatego, że gumowa powierzchnia może prowadzić do łamania się a nawet wyrywania włosów. Przy zakładaniu i zdejmowaniu go także większość z nas napotyka pewne trudności, dobrym rozwiązaniem jest oliwka lub olejek arganowy. Są to produkty dostępne w każdej aptece i nie kosztują wiele. Możemy wmasować kilka kropel oleistej substancji w wewnętrzną stronę czepka i problem z kłopotliwym zakładaniem tego nakrycia zniknie w mgnieniu oka.

Olejek arganowy poleca się osobom dorosłym, ponieważ wzmacnia i nawilża strukturę włosa, należy jednak pamiętać, że ten produkt spłukujemy zimną wodą. Ma to ogromne znaczenie dlatego, że niska temperatura zamyka łuski włosowe a substancja zostaje w środku i dalej odżywia włosy. Oliwkę natomiast poleca się dzieciom ponieważ wzmacnia ich kruche włosy i nawilża skórę głowy. Ostatnim przykładem efektywnego czyszczenia jest mieszanka soli z octem, jest to najefektywniejsza forma konserwacji czepków zwłaszcza gumowych i nie wymaga pozostawiania mieszanki na dłuższy czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>