Jak nie dopuścić do parowania okularków pływackich?

Na pewno znasz to irytujące uczucie, gdy oddajesz się swojej ulubionej aktywności fizycznej, jaką jest pływanie i nagle Twoje okularki pływackie zaczynają parować. Nie Ty jeden masz ten problem, już od dawna wielu pływaków się z nim para. Wpływa to nie tylko na komfort, ale także na samo bezpieczeństwo uprawiania tego sportu. Czy da się z tym uporać? Oto kilka sprawdzonych sposobów na to,

by okulary pływackie nie parowały

 

Wśród nich na pewno znajdziesz ten, który będzie Ci odpowiadał najbardziej.

  • Pomyśl o tym problemie jeszcze przed zakupem – postaw na nieco droższe okularki pływackie, które są pokryte specjalną powłoką zapobiegającą parowaniu.

  • Możesz spróbować zastosować specjalistyczne środki, które zostały stworzone właśnie w tym celu.

  • Dla krótkotrwałych rezultatów, jeśli nie ma się pod ręką żadnego innego rozwiązania można spróbować poślinić wewnętrzną stronę szkiełek.

  • Płyn do mycia naczyń wydaje się sprawdzonym przez wielu pływaków środkiem. Posmaruj nim wewnętrzną część okularków, pozostaw je w tym stanie na noc. Porządnie opłucz i gotowe.

A przede wszystkim pamiętaj, by przed każdorazowym założeniem okularków zmoczyć i schłodzić swoją twarz w wodzie basenowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>